Aktualności

W Gminie Radecznica uroczyście świętowali 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

 

     W dniu 11 listopada 2017 roku w Gminie Radecznica uroczyście obchodzono 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Obchody rozpoczęły się w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy montażem słowno – muzycznym w wykonaniu: zuchów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy, młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Radecznicy, zespołów ludowych: Zaburzanki i Andrzejkowe Nutki oraz Orkiestry Dętej Zaburze. O godz. 12 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem gwardiana Klasztoru O. Krystiana Olszewskiego w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej Zaburze. Podczas eucharystii głos zabrał Pełniący Funkcję Wójt Gminy Marian Szuper. Powitał przybyłych na uroczystość gości oraz odczytał list Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło skierowany do mieszkańców gminy Radecznica. Następnie delegacje biorące udział w obchodach złożyły wieńce pod tablicami pamiątkowymi na krużgankach klasztoru.

W gminnych obchodach wzięli udział m.in.: parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządu gminnego na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Radecznica, przedstawicie policji, służby leśnej, straży pożarnej w tym również ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Radecznicy, przedstawicie wszystkich środowisk zawodowych, instytucji i organizacji.

W czasie drugiej części uroczystości w remizie OSP w Radecznicy miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, wręczenie medali i odznak Ligi Obrony Kraju oraz poczęstunek grochówką wojskową. Tegoroczne gminne obchody uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Zaburze, Zespołów Zaburzanki, Andrzejkowe Nutki oraz Chóru z GCK w Radecznicy. Organizatorami obchodów byli: Wójt Gminy, Rada Gminy Radecznica, OO. Bernardyni przywspółudziale: Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy, Publicznego Gimnazjum w Radecznicy, Stowarzyszenia „Stąd Jesteśmy”, Rady Sołeckiej wsi Radecznica, Stowarzyszenia Mokrelipie oraz Klubu Kobiet Aktywnych z Radecznicy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.