Aktualności

W Radecznicy dziękowali za zebrane plony….

       

      Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W okazałych i misternie wykonanych wieńcach i koszach kryje się nie tylko satysfakcja z pomyślnie zakończonych żniw i wdzięczność za zbiory, ale przede wszystkim mozolna praca mieszkańców wsi.

W Gminie Radecznica Międzygminne Święto Dziękczynienia za Plony dobyło się 3 września. Uroczystość była okazją do wspólnego podziękowania za tegoroczne zbiory, kultywowania pięknych tradycji oraz wspaniałej zabawy. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Rolników w Bazylice Objawień Świętego Antoniego w Radecznicy pod przewodnictwem O. Junipera Ostrowskiego, podczas której nastąpiło poświęcenie wieńców dożynkowych oraz  chleba. W tegorocznej uroczystości udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Agata Borowiec, Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego Sebastian Paul, Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego Jan Słomiany, Dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Alfred Furlepa, Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie Zbigniew Braksator, Radni Powiatu Zamojskiego: Leszek Pastuszak, Mieczysław Antoszek, Józef Łosiewicz, Przedstawiciel SPWSzP w Radecznicy Grzegorz Wojdyła, Dyrektor Biura LGD Ziemia Biłgorajska Waldemar Sawastynowicz, Przewodniczący Rady Gminy Nielisz Nowiński Jerzy, Przewodniczący Rady Gminy Dzwola Kazimierz Małek, Radny Gminy Dzwola Marek Małek, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół oraz kierownicy instytucji z terenu Gminy Radecznica. 

Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł na plac za Urząd Gminy. W korowodzie uczestniczyli m.in.:

 • Delegacja z Gminy Sułów na czele z Wójtem Gminy Leonem Bulakiem, Przewodniczącym Rady Gminy Ryszardem Pietrykowskim, Sekretarzem Gminy Januszem Stańczykiem oraz starostami gminnymi Urszulą Bełkot i Zbigniewem Szewczykiem.
 • Delegacja z Gminy Turobin reprezentowana przez Wójta Gminy Eugeniusza Krukowskiego, Zastępcę Wójta Gminy Turobin Józefa Biziorek, Przewodniczącego Rady Gminy Turobin Stanisława Górnego oraz wieńce dożynkowe z miejscowości: Czernięcin Główny – starostowie Anna i Gustaw Snopkowie, Czernięcin Poduchowny – starostwie Ewa i Dariusz Woźnicowie, Guzówka Kolonia- starostowie Danuta i Wiesław Krzaczkowie, Rokitów – starostowie Anna i Krzysztof Reklowie
 • Delegacja z Gminy Frampol z wieńcami dożynkowymi z miejscowości: Chłopków (starostowie Renata i Andrzej Pańko), Komodzianka i Smoryń.

Naszą Gminę godnie reprezentowali: Wójt Gminy Pan Edward Polak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Dubaj, Sekretarz Gminy Pani Grażyna Chwiejczak oraz delegacje wieńcowe 17 sołectw:

 • Czarnystok, starostowie: Bożena Kruszyńska i Bogdan Sykała
 • Dzielce, starostowie: Kamila i Janusz Ładoszowie
 • Gorajec-Zagroble, starostowie: Anna i Rafał Jaskuła
 • Gorajec Stara Wieś
 • Gorajec Zastawie, starostowie: Sylwia i Jacek Książek
 • Gruszka Zaporska, starostowie: Zofia i Jan Dziura
 • Latyczyn, starostowie: Bernadetta i Maciej Nastaj
 • Mokrelipie, starostowie: Anna i Tomasz Kozieł
 • Podborcze, starostowie: Emilia i Łukasz Mróz
 • Podlesie Duże, starostowie: Małgorzata i Grzegorz Pańko
 • Podlesie Małe, starostowie: Edyta i Paweł Kiepek
 • Radecznica, starostowie: Elżbieta i Krzysztof Kłodniccy
 • Trzęsiny, starostowie: Anna i Tadeusz Żłób
 • Wólka Czarnostocka, starostowie: Agata i Dariusz Woźny
 • Zaburze, starostowie: Anna i Mariusz Górscy
 • Zakłodzie, starostowie: Bożena i Mariusz Bojko
 • Zaporze, starostowie: Beata Maruniak i Zbigniew Woźnica

Święto Plonów to czas radości i zabawy, dlatego uroczystość uświetniła część artystyczna poprowadzona przez dyrektor GCK w Radecznicy – Agnieszkę Zymon. Podczas części artystycznej swoim kunsztem mogli się pochwalić: Zespół Zaburzanki, grupa taneczna z GCK w Radecznicy, Zespół Andrzejkowe Nutki. Zgromadzona licznie publiczność wysłuchała koncertu w wykonaniu: Orkiestry Dętej Zaburze, Zespołu San Remo oraz Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej. Gościem specjalnym tegorocznych Dożynek był Andrzej Rosiewicz. Dożynki uświetnił występ gwiazdy wieczoru – Zespołu Megustar. Na zakończenie uczestnicy Dożynek bawili się przy muzyce z DJ-em.

Organizatorzy: OO. Bernardyni, Wójt Gminy Radecznica, GCK w Radecznicy, Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy oraz Rada Sołecka z Radecznicy dziękują wszystkim, którzy mieli swój udział i pomogli w organizacji tak pięknego święta.

 Kliknij, aby przejść do >>galerii zdjęć<<

 Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji 

>>LuxFoto Katarzyna Bartnik<<

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.