Aktualności

Festiwal Twórczości Religijnej

„Radość Tworzenia”

Święci i Błogosławieni

 

         Festiwal zainaugurowała o godz. 10 uroczysta Msza Święta w Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy. W południe na ołtarzu polowym przy stawach Św. Antoniego rozpoczął się koncert muzyczno-literacki „Nie lękajcie się być Świętymi”, w którym wystąpiło: 30 chórów i zespołów, 3 solistów oraz 6 osób tworzących prozę lub poezję. W godz. 12.00-20.00 odbył się  przegląd religijnej twórczości plastycznej i fotograficznej, który miał formę wystawy zbiorowej oraz wystaw indywidualnych. Do wystawy zbiorowej, zgłoszono 27 prac plastycznych. Ekspozycję  tę także  przygotowano w plenerze przy stawach Św. Antoniego. Indywidualnie swoje dzieła zaprezentowali: Waldemar Frąckiewicz polski artysta fotograf, uhonorowany tytułem „Artiste FIAP”, Dorota Kazimierczuk oraz Wojciech Kowalski artyści z pracowni „Pod Frasobliwym Aniołem” z Płonki, Pan Mariusz Górski z Zaburza oraz członkinie Stowarzyszenia Stąd Jesteśmy w Radecznicy. Uczestnicy Koncertu oraz wystaw zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Miedzy godziną 12.00 a 19.30 odbyły się 4 seanse jednego z nowszych polskich filmów o tematyce religijnej opowiadającego historię błogosławionej Karoliny Kózkówny. Film „Zerwany Kłos” obejrzało około 170 osób. Zwieńczeniem Festiwalu był Koncert Lubelskiej Federacji Bardów.

Potęga głosów, wirtuozeria instrumentalna, lirycznie i energetycznie, poważnie i z przymrużeniem oka. Po prostu przepięknie.  Koncert oczarował zebraną publiczność.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w Festiwalu!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. >> Kliknij<< aby przejść do galerii zdjęć.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.