Aktualności

Zaburzanki świętowały swój Jubileusz

 

   Od trzydziestu lat Zespół Zaburzanki ubarwia swoim śpiewem imprezy gminne, powiatowe oraz uczestniczy w uroczystościach kościelnych. Powstały w 1987 roku z inicjatywy Jana Krukowskiego Zespół Zaburzanki w niedzielę 14 maja świętował swój jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji byłych i obecnych członków Zespołu Zaburzanki w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu.

Niedzielne uroczystości stanowiły okazję do przypomnienia zgromadzonym historii powstania oraz sukcesów Zespołu, które po krótce zaprezentowała Dyrektor GCK w Radecznicy Agnieszka Zymon. Pierwszym kierownikiem organizacyjnym Zespołu była Stefania Krukowska, która po 28 latach funkcje tę przekazała Elżbiecie Łapińskiej. Obecnie Zespół liczy 9 osób, którym akompaniuje Marian Grygiel na akordeonie.

Zespół może poszczycić się licznymi osiągnięciami m.in. wyróżnieniem w V Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Zamościu w 1992 r.,  poprzedzonym wygranymi eliminacjami rejonowym, występem w 2000 r. na Festynie Rolniczo – Kulturalnym w Schwäbish Hall w Niemczech, zajęciem II miejsca  na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym w 2010 r., I miejscem w Sąsiedzkim Konkursie Kolęd, Pieśni i Pastorałek Bożonarodzeniowych “Narodziła nam się Dobroć” oraz  I miejscem w Przeglądzie Pieśni Sobótkowych w Nieliszu w 2014 r.

Obchody Jubileuszu swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele władzy samorządowej oraz delegacje zaprzyjaźnionych zespołów, którzy złożyli Jubilatom życzenia. Uchwałą  z dn. 11 kwietnia 2017 r. Zarząd Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznał dla Zespołu Ludowego Zaburzanki nagrodę rzeczową oraz wyróżnił  Zespół grawertonem okolicznościowym, który jubilatom wręczył Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski. Z okazji jubileuszu 30 -lecia Zarząd Powiatu Zamojskiego przyznał nagrodę pieniężną dla Zespołu Ludowego Zaburzanki, złożoną na ręce kierowniczki Zespołu przez Leszka Pastuszaka. W dowód uznania wójt gminy Radecznica Edward Polak uhonorował obecnych i byłych członków zespołu pamiątkowymi dyplomami. Uroczystości uświetnił występ Jubilatów oraz Orkiestry Dętej Zaburze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Jubileuszu

>> kliknij, aby przejść do galerii LuxFoto Katarzyna Bartnik <<

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.