Aktualności

       

        Kolędy wyrażają to co dla każdego człowieka jest bezcenne – wartość życia. W prosty i naturalny sposób dotykają najważniejszych doświadczeń każdego człowieka. W dzisiejszym rozpędzonym świecie dają chwilę oddechu  i wzruszenia. Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbywają się w Polsce liczne przeglądy, koncerty i festiwale kolędowe, dzięki którym tradycja wspólnego śpiewania kolęd jest wciąż żywa.

      29 stycznia także w naszej Bazylice Objawień Świętego Antoniego w Radecznicy miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie - wzruszający koncert  pn. „Dzieciątku ze Świętym Antonim”.

Zgromadzona publiczność wysłuchała dwunastu pięknych kolęd, wśród których były te najbardziej znane i lubiane i takie których nie często mamy okazję słuchać. W koncercie udział wzięły trzy chóry: A CAPELLA z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, KLUCZ  z Majdanu Starego, oraz LAUDATE z Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy.

Chór A CAPELLA ze Zwierzyńca powstał w 2008 roku z inicjatywy Pana Mariusza Czochry – organisty miejscowego Kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Obecnie Pan Mariusz pełni funkcję dyrygenta chóru, z którym wykonuje przede wszystkim pieśni religijne. 

Chór Męski KLUCZ z Majdanu Starego działa nieprzerwanie od 28 lat. Obecnym kierownikiem organizacyjnym  jest Pan Jerzy Rymarz, a o stronę muzyczną dba Pan Andrzej Kusiak – dyrygent. Chór ma w swym dorobku sześć nagranych płyt oraz liczne koncerty w kraju i za granicą.

Chór LAUDATE z GCK w Radecznicy istnieje dopiero od roku, ale mimo krótkiego stażu śmiało możemy powiedzieć, że dotrzymał kroku pozostałym wykonawcom. Kierownikiem i zarazem dyrygentem jest Pan Waldemar Pasek – nauczyciel muzyki  i gry na instrumentach. Obecnie  w repertuarze chóru znajdują się przede wszystkim pieśni religijne, jednak w planach na całkiem niedaleką przyszłość jest także  nauka utworów świeckich. 

Organizatorzy Koncertu (Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury oraz Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy) składają serdecznie podziękowania występującym artystom oraz dyrygentom, dzięki którym byliśmy uczestnikami pięknego muzycznego  wydarzenia. Wyrazy podziękowania kierujemy także do publiczności, która  nie szczędziła braw i słów uznania wszystkim Wykonawcom. Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły przygotowanie Koncertu.

            Okres Bożego Narodzenia to czas radości i wzruszeń płynących ze wspólnych spotkań. Pielęgnujmy zatem  tradycje, które odkrywają lepszą stronę naszego człowieczeństwa. Obyśmy mieli okazję za rok ponowie zaśpiewać  „Dzieciątku ze Świętym Antonim”.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.