Aktualności

     W tym roku 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w celu ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Wolontariusze ze sztabu zarejestrowanego przy Publicznym Gimnazjum w Radecznicy zbierali pieniądze w Mokremlipiu,  Gorajcu - Starej Wsi, Podlesiu Dużym oraz Radecznicy. W ramach WOŚP na placu za Urzędem Gminy w Radecznicy odbyły się pokazy kąpieli morsów w zimnej wodzie, którzy przybyli do Radecznicy z Zamościa na zaproszenie Klubu Żołnierzy Rezerwy.  

    Dalsza część finału odbyła się w Publicznym Gimnazjum w Radecznicy. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły: grupy artystyczne z Gminnego centrum Kultury w Radecznicy, dzieci i młodzież ze szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Radecznicy, Zespół Andrzejkowe Nutki, Zaburzanki oraz grupa młodzieżowa Klubu Sportowego Relax. Podczas koncertu odbyły się m.in. warsztaty plastyczne, pokazy taneczne, pokaz pierwszej pomocy, aukcje gadżetów i prac powstałych na warsztatach. W czasie niedzielnej zbiórki dzięki życzliwości mieszkańców naszej gminy sztab z Radecznicy zebrał 6175 zł. W sztabie pracowały następujące osoby: Alicja Górniak, Milena Pastuszak, Marcela Pastuszak, Edyta Furmanek, Aleksandra Ligaj, Angelika Polska, Adrianna Gąbka, Patrycja Kwapisz, Magdalena Magdziarz, Aleksandra Chromiak, Izabela Polak, Karolina Szczerba, Magdalena Rudnicka, Paulina Bielecka, Magdalena Zych, Izabela Charkot, Aleksandra Osman, Kamila Dziduch, Julia Małysz. Po zakończonej akcji Wójt Gminy Pan Edward Polak wręczył wolontariuszom dyplomy z podziękowaniami za udział w WOŚP.

  Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć:

>>Publicznego Gimnazjum w  Radecznicy<<

>>LuxFoto Katarzyna Bartnik<<

oraz >>wideorelacji Zamojskiego Klubu Morsa<<

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.