Aktualności

 

Rozbrzmiały melodie pięknych kolęd…

 

       Po raz pierwszy 2 lutego 2020 r. w miejscowej remizie OSP w Zaburzu zorganizowano „Wyjątkowe Spotkanie z Kolędą”. Uczestnicy uroczystości wysłuchali niezwykłego koncertu w wykonaniu wielu zespołów i solistów. To podniosłe, wyjątkowe spotkanie rozpoczął koncertem "Chór Wołyń" z Łucka na Ukrainie, który publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Następnie zgromadzeni obejrzeli „Jasełka” zainscenizowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu. Mali artyści za swój występ zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Wielu muzycznych emocji dostarczyli również: "Trio Nodos", "Orkiestra Dęta Zaburze", "Iskierki" z Gminy Nielisz, "Nasze Zaburze", Grupa Wokalna "Akord" z Radecznicy, "Andrzejkowe Nutki" z Mokregolipia, "Lawenda" ze Smólska - gm. Biłgoraj, "AleBabki" z Gminy Nielisz oraz "Zaburzanki". Soliści: Oliwia Krawczyk, Martyna Gil, Aleksandra Bartoszczyk, Anna Biłant, ks. proboszcz Julian Brzezicki z Trzęsin i Stanisław Rożek z gm. Dzwola zaprezentowali swoje umiejętności zarówno wokalne jak i instrumentalne. Co jakiś czas zgromadzona publiczność dawała się porwać nastrojowi chwili czynnie włączając się w śpiew prezentowanych kolęd i pastorałek. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Podczas spotkania każdy mógł delektować się grochówką przygotowaną przez Pana Mieczysława Kołtuna oraz pysznościami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Dzielec, Gorajca-Zagroble, Zaporza, Zaburza, Gorajca-Zastawia, Czarnegostoku oraz stowarzyszenia: Stąd Jesteśmy z Radecznicy, Mokrelipie, Przyjazna Wieś z Zakłodzia. W przygotowanie poczęstunku włączyły się również: Klub Kobiet Aktywnych z Radecznicy, pracownicy Urzędu Gminy w Radecznicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaburzu. Piętrowy tort ufundował Pan Mieczysław Smarkala właściciel Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych Budrex z Gorajca-Zagroble.

Organizatorami „Wyjątkowego spotkania z Kolędą” byli: Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaburzu, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół "Zaburzanki", Zespół "Nasze Zaburze" oraz mieszkańcy Zaburza.

Wydarzenie poprzedzone było otwarciem chodnika dł.1205 mb w Zaburzu przy drodze powiatowej nr 3200L. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwała Dyrektor GCKSiT w Radecznicy Pani Edyta Misiarz.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.