Aktualności

Nagroda dla Gminy Radecznica!


      Niedzielny Festiwal Turystyczny w Nieliszu to połączenie muzyki, regat żeglarskich oraz okazja do zaprezentowania najcenniejszych walorów i atrakcji gmin. W tegorocznej edycji wzięło udział 11 gmin, w tym Gmina Radecznica, której stoisko cieszyło się ogromną popularnością wśród uczestników wydarzenia. Zostało też docenione przez Organizatorów, którzy w ramach wyróżnień najciekawszych stoisk promujących przyznali Gminie Radecznica kryształową statuetkę „Jasia Wędrowniczka”. Przekazano ją na ręce Dyrektor GCK,SiT Małgorzaty Dumała.

      Stoisko naszej Gminy  bogate w wystawę rękodzieła oraz kosze pełne smakołyków niemal cały czas było oblegane. Oprawę kulinarną, dekorację stoiska oraz wystawę rękodzieła zapewnili członkowie: Stowarzyszenia „Stąd Jesteśmy” z Radecznicy, Klubu Kobiet Aktywnych, KGW „Nasze Źródła”, KGW „Zaburzanki”, Zespołu „Zaburzanki”, Zespołu „Andrzejkowe Nutki” z Mokregolipia oraz osoby prywatne z Gminy Radecznica. To dzięki pracy w/w można było spróbować min: fajerczaków, racuchów, amoniaczków, kaszanego pieroga, swojskiego smalcu, kiszonych ogórków, zupy “porki”, domowego ciasta, oraz wielu innych smakołyków. Uznaniem cieszyły się również produkty wystawione przez lokalnych przedsiębiorców: Gospodarstwo „Roztoczańska Koza” z Latyczyna oraz Gospodarstwo Pasiecznego „Pszczeli Dworek” z Gorajca-Zagroble. Radosną atmosferę  stoiska zapewnił  śpiew Zespołu „Zaburzanki”, który miał także okazję zaprezentować się na scenie w części artystycznej Festiwalu. Na antenie TVP Lublin z niedzielnej imprezy była relacja w której Wójt Gminy Marian Szuper zachęcił do odwiedzania Gminy Radecznica. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i aktywny udział w Festiwalu. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator strony {adres twojej witryny}.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.